Revoluce v TV ovladačích

Remote TV by gesturesByla objevena nová revoluční technologie, která dokáže proměnit jakýkoliv předmět či gesto v TV ovladač. Jedná se o „Matchpoint“ technologii, která díky obyčejné webkameře snímá vaše pohyby a tím dokážete spolehlivě komunikovat s Vašimi přístroji. Tato technologie funguje na snímání daných pohybů, které odpovídají různým funkcím jako je hlasitost, změna kanálu nebo zobrazení nabídky.

Uživatel jen musí nasměrovat směr pohybu rukou, hlavou či nějakým předmětem k cíli a tím dosáhne „spontánní prostorové vazby“, která odstartute požadovanou funkci. Tato „Matchpoint“ technologie bude oficiálně představena vědci z Lancasterské univerzity na UIST2017 konferenci v Quebecku již v tomto měsíci.

Tato technologie se od předchozích liší tím, že nepotřebuje ke svému fungování předem určené části těla (například ruka), ale může využít jakoukoliv část těla nebo předmět ve vaší domácnosti. Výhodou je, že není potřeba kalibrace ani žádný software, aby jste je mohli používat. Navíc stejné gesto můžete používat jak na televizi, tak na notebook či tablet. To vše zaručuje mnohem větší variabilitu a jednoduchost při používání Vašich přístrojů.

 

Zdroj: Technology.org